!!! 800 TL ve üstü alışverişlerinizde ücretsiz kargonuz bizden.
Twitter Facebook Instagram
Fırsat Vitrini
ALMANCA GRAMER: A1 SEVİYESİ | Prof. Dr. Dursun Zengin
Prof. Dr. Dursun Zengin
280,00 TRY
%
indirim
182,00 TRY
1 Adet Fiyatıdır
ALMANCA GRAMER: A1 SEVİYESİ
Prof. Dr. Dursun Zengin
Eser Hakkında Künye Yorumlar

Bu kitapta Almanca A1 dil seviyesi için gerekli olan bütün konular ve dilbilgisi kuralları bol örneklerle detaylı bir biçimde ele alınmaktadır. Konular tamamen yeni sınav sistemine ve Goethe Enstitüsü’ndeki kurs ve sınavlara göre hazırlanmıştır. Dolayısıyla adaylar elinizdeki kitapla sınava hazırlandıklarında, konulara hakim olacaklardır. Ayrıca Almanca kursunda dil eğitimi alanlar, aynı konuları bu kitapta da işleyecekleri için, kitap yardımıyla daha kolay ve çabuk ilerleyeceklerdir. Bu kitaptan, başta Aile Birleşimi Kursları olmak üzere Almancayı yeni öğrenen herkes yararlanabilir.  Kısaca, elinizdeki kitapta A1 seviyesinde Almanca öğrenmek isteyenler için gerekli olan bütün konular yer almaktadır.Konu ve içerikler belli bir sıraya göre düzenlenmiş ve öncelik, sonralık sırasına göre basitten zora doğru bir biçim almıştır. Temel kurallar, açıklayıcı çok sayıda örnekle, kısa ve öz bir biçimde ele alınmıştır. Bütün kavram, sözcük, ifade ve cümlelerin hem Almancalar hem de Türkçeleri verilmektedir. Ayrıca mümkün olan her yerde konulara ilişkin tablolar yer almaktadır. Örneğin çekimler, zamanlar, Präposition’lar, bağlaçlar vs. Bununla birlikte kitabın sonunda bütün fiiller, fiil ve sözcüklerle ilgili çekim tabloları yer almaktadır. Kuşkusuz bütün bu özellikler öğrenmeyi oldukça kolaylaştırmakta ve öğrenme sürecini hızlandırmaktadır.Elinizdeki kitap, yıllardır verdiğim dersler sırasında edindiğim bilgi ve deneyimlerimin bir ürünüdür ve aynı zamanda Almancanın yeni yazım kurallarına göre hazırlanmıştır.

DURSUN ZENGİN, 1962 yılında Kayseri’nin Sarız ilçesine bağlı Gümüşali köyünde doğdu. İlkokul dördüncü sınıfa kadar bu köyde okula devam etti. 1972-1979 yılları arasında Bünyan ilçesinde Çağlayan İlkokulu, Bünyan Ortaokulu ve Bünyan Lisesi’ni bitirdi. Liseden sonra 1979 yılında Almanya’ya gitti. Münih’te Ludwig Maximilian Üniversitesi bünyesindeki yabancı dil kursuna katıldıktan sonra, bir yıl aynı üniversitenin Siyasal Bilimler Bölümüne devam etti. 1981’de Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nı kazandı. Bu anabilim dalından 1985 yılında mezun oldu. 1986’da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi (DTCF) Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 2000 yılında doçent, 2006 yılında profesör unvanını aldı. 1990 yılında Alman Akademik Değişim Kurumu’nca verilen on aylık bursu alarak Münih’te doktora tezi konusunda çalışmalar yaptı. Almış olduğu burslarla sık sık değişik yıllarda Almanya’da bilimsel çalışmalarda bulundu. Halen DTCF’de görevini sürdüren ve bilimsel çalışma alanı dilbilim, çeviribilim, dil öğretimi, adbilim olan yazar, yıllardır Almanca dilbilgisi dersleri vermektedir.  Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Yazarın diğer bazı eserleri:

- Her Yönüyle Modern Almanca, 5. Baskı, Nika, 2023.

- Her Yönüyle Almanca İlgeçler, Nika, 2021.

- Her Yönüyle Almanca Bağlaçlar, Nika, 2019.

- Almanca Aile Birleşimi ve A1.1/A1.2 Dil Seviyesi için Ders Kitabı, Nika, 2021.

- Almanca Aile Birleşimi ve A1.1/A1.2 Dil Seviyesi için Alıştırma Kitabı, Nika, 2021.

- Edebi Çeviride Temel Kurallar, Nika, 2022.

- Alman Edebiyatı. Başından 19. Yüzyıla Kadar Edebi Devirler, Önemli Yazarlar, Eserleri ve Eserlerden Okuma Parçaları, Pelikan, 2011.

- Alman Edebiyatı. 19. Yüzyıldan Günümüze Kadar. Edebi Devirler, Önemli Yazarlar, Eserleri ve Eserlerden Okuma Parçaları, Pelikan, 2011.

- Türk Toplumunda Adlar ve Soyadları. Sosyo-kültürel ve Dilbilimsel Bir Yaklaşım, Kurmay, 2015.

- Türkçenin Tersine Sözlüğü, Kurmay, 2009.

- Almanca Dil Hapı, Kurmay, 2007.

- Çağdaş Alman Edebiyatından Kısa Hikâyeler, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayınları, 2000.

- Almancaya Çevrilen Türk Masallarında Çeviri Sorunları, TDK, 2006.

- Almanca ve Türkçede Sıfatlar ve Sıfatlara Yabancı Dil Öğretimi Yönünden Bir Yaklaşım, 2008.

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayınız
yorum alanıdır
Benzer Kitaplar
NİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİ
Sosyal Medya