!!! 800 TL ve üstü alışverişlerinizde ücretsiz kargonuz bizden.
Twitter Facebook Instagram
Fırsat Vitrini
BAĞIMLILIKTA İYİLEŞME: Kadın Deneyimleri | Hatice Kübra Doğancı, Gonca Polat
Hatice Kübra Doğancı, Gonca Polat
270,00 TRY
%
indirim
175,50 TRY
1 Adet Fiyatıdır
BAĞIMLILIKTA İYİLEŞME: Kadın Deneyimleri
Hatice Kübra Doğancı, Gonca Polat
Eser Hakkında Künye Yorumlar

“Bu kitap, canlı, gülümseyen ve sizi okumaya davet eden bir bilim kitabıdır. Bu kitapta içine girdiğinizde anlamlı ve etkileyici bir yolculuğa eşlik edebileceğiniz, öğrenebileceğiniz, çok çeşitli duygular ve düşüncelerle sizde izler bırakacak, sonrasında da zihninizde yaşamaya devam edecek bir araştırma süreci ve sonuçları yer almaktadır.
Dr. Kübra Doğancı’nın Doç.Dr. Gonca Polat’ın danışmanlığında yürüttüğü doktora tezinin ürünü olan bu kitap, bağımlılık sorunu yaşayan ancak çoğu konularda olduğu gibi, iyileşme konusunda da hakları ihmal edilmiş olan kadınların deneyimlerini, toplumsal cinsiyet, bağımlılık, iyileşme, akran desteği kavramları çerçevesinde incelemektedir. Kitabın giriş bölümü bu incelemeyi sağlayacak temel kavramları ve ilgili litaratür bilgilerini titizlikle ve kapsamlı biçimde açıklamaktadır. Yöntem bölümü ise, bu araştırmanın öznesi olan kadınların deneyimlerini anlamak üzere bir bilimsel araştırmanın nasıl bir metodolojiye sahip olması gerektiğini çarpıcı bir biçimde ortaya koymaktadır. Yazar bu amaçla, “bilinçli taraflılık, “karşılıklı bilinçlenme” ve katılımcıların “aktif katılımı” ilkelerini içeren feminist araştırma metodolojisini ve anlayışını içselleştirerek ustalıkla kurgulamış ve kendisini de bu kurgu içinde konumlandırmıştır. Bu kurgulamada katılımcı kadınların safir, lapis, mercan gibi doğanın değerli görülen taş adları olarak kodlanması bir tesadüf değildir. Araştırma süreci gibi sonuçlar da olağanüstü bir duyarlılıkla ele alınmış, güncel literatür ışığında ve eleştirel düşünme yoluyla objektif bir biçimde araştırmanın konusu olan kadınların deneyimlerindeki anlamı ortaya çıkarmayı sağlamıştır.
Bu kitap olağanüstü içeriğinin yanı sıra, bilginin ortaya çıkarılış sürecinde çok cazip bir süreç örneği ve akademik yazım biçimi sunmaktadır. Bir bilim insanı, çalışma yaparken nereden nasıl, hangi motivasyonla yola çıkar, bir bilimsel çalışma nasıl kurgulanır, nasıl gerçekleştirilir ve nasıl yazılır sorularının cevabını verirken akla gelebilecek etik, felsefi, metodolojik ve literatüre ilişkin çok çeşitli boyutlar hakkında fikir veren bu kitabı, insanı anlamayı hedefleyen her bilim alanında çalışan meslek üyelerinin ya da bu konulara merak salan herkesin yararlanabileceği bir eser olarak görüyorum.”
Prof.Dr. Gülsüm ANÇEL

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayınız
yorum alanıdır
Benzer Kitaplar
NİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİ
Sosyal Medya