!!! 800 TL ve üstü alışverişlerinizde ücretsiz kargonuz bizden.
Twitter Facebook Instagram
Fırsat Vitrini
Askeri Sosyal Hizmet | Hakan Sakarya, Ayşin Çetinkaya Büyükbodur, Çiğdem Ademhan Tunaç
Hakan Sakarya, Ayşin Çetinkaya Büyükbodur, Çiğdem Ademhan Tunaç
260,00 TRY
%
indirim
169,00 TRY
1 Adet Fiyatıdır
Askeri Sosyal Hizmet
Hakan Sakarya, Ayşin Çetinkaya Büyükbodur, Çiğdem Ademhan Tunaç
Eser Hakkında Künye Yorumlar

Askeri sosyal hizmet alanı, ortaya çıkışı itibariyle mesleğin profesyonelleşme çabalarına tanık olmuş ve önemli katkılar sağlamıştır. Ancak ilginç bir şekilde klinik uygulamaların gelişmiş olduğu bazı ülkeler ve onların orduları haricinde askeri sosyal hizmet alanı gözden kaçırılmış ya da görmezden gelinmiştir. Bu durum, sosyal hizmet uzmanları için dünyayı algılarken önemli bir kısıtlılığa ve sosyal hizmet uygulamalarına ihtiyaç duyan askeri ortamla ilişkili müracaatçı grupları için bir eksikliğe yol açar.

Bu kitap, Türkçe alanyazında bu eksikliğin giderilmesine mütevazı bir katkı sunmayı ve askeri sosyal hizmet alanının önemine dair bir farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. Kitabın bölümleri askeri sosyal hizmet alanına dair temel bilgileri içerek şekilde yapılandırılmış olup askeri sosyoloji, askeri kültür ve sosyal hizmet ilişkisi, askeri sosyal hizmette yaklaşım ve modeller, askeri sosyal hizmet uzmanlarının rol ve işlevleri, askerler, asker aileleri, şehit asker aileleri ve gaziler gibi farklı gruplara ilişkin sosyal hizmet uygulamaları, kadın askerler, askerlerde fiziksel ve ruhsal yaralanmalar, amputasyon sonrası fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamaları, askerler ve ailelerine hizmet veren kuruluşlar ile sosyal haklar konuları yer almaktadır.

Askeri alanda çalışan sosyal hizmet uzmanlarının ve akademisyenlerinin katkısı ile hazırlanan bu kitap, konuya ilgi duyan yönetici, uygulayıcı, akademisyen ve öğrenciler için önemli bir başvuru kaynağıdır.

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayınız
yorum alanıdır
Benzer Kitaplar
NİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİ
Sosyal Medya