150 TL ve üstü alışverişlerinizde ücretsiz kargo ve hediye kitap bizden !
Twitter Facebook Instagram
Fırsat Vitrini
Dostoyevski Politikalarının Sorunları | Funda Çoban
Funda Çoban
54,00 TRY
%40
indirim
32,40 TRY
1 Adet Fiyatıdır
Dostoyevski Politikalarının Sorunları
Funda Çoban
Eser Hakkında Künye Yorumlar

"Fransızların dediği gibi her şey mistik olarak başlar, politik olarak sona erer. Bunu doğrularcasına gizemli bir tutkuyla bağlı olduğum sanatçı dostu Dostoyevski'den yola çıkıp felsefeye, siyaset bilimine, edebiyat eleştirisine ve sosyolojiye gönül vermiş olanlara sesleniyorum. İncelemeyi bitirdikten sonra elinize (yeniden) bir Dostoyevski eseri almaya heves duymanızsa en büyük temennim. Çünkü Dostoyevski tüm karanlığı ve ışıltısı ile kaldırıldığı kitap rafından bize bakmaya devam ediyor."

Elinizdeki kitap, Platon'un sempozyumundan Aristotelesçi politika ve Bahtinyen karnavaleske; kapitalizm, modernite, ilerleme sarmalından isyan ve ütopyaya; cinsellik söyleminden keşişler, soytarılar ve budalalara Dostoyevskiyan bir yolculuğa davet. Raskolnikov, Nastasya Filippovna, Ivan Karamazov, Yeraltı Adamı, Gruşenka, Prens Mişkin, Stavrogin ve daha nice karakterin oluşturduğu dünyalar içinden modern sorunları okumaya bir çağrı.
 

"İlle de dekadans" diyordu Yeraltı Adamı. Dekadans çağında edebiyat ve siyasetin yaratıcı yıkımına atfen, eserin hem Dostoyevski severleri hem de siyaset sosyolojisi ve tarihle ilgilenen okurları buluşturacağını düşünüyoruz.

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayınız
yorum alanıdır
Benzer Kitaplar
NİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİNİKA YAYINEVİ
Sosyal Medya